Szlaki bez Granic z ochroną podczas wspinaczki sportowej – Szlaki bez Granic

Szlaki bez Granic z ochroną podczas wspinaczki sportowej

Nasz ambasador: Piotr Hercog
9 października 2018
Ubezpieczenie górskie
Pewna ochrona w czasie górskich wypraw, także po przekroczeniu granicy
4 listopada 2019
ubezpieczenie na ściankę wspinaczkową

W odpowiedzi na Wasze prośby rozszerzyliśmy zakres ochrony naszego programu o wspinaczkę sportową. Od teraz z ubezpieczeniem Szlaki bez Granic będziecie chronieni także podczas treningów na sztucznych ściankach!

Finansowe wsparcie na wypadek urazu

Sztuczna ścianka to dobre miejsce, żeby zacząć przygodę ze wspinaniem, to także miejsce, gdzie także doświadczeni fani wspinaczki spędzają dużo czasu. Co oczywiste nie zawsze można wybrać się w skałki, a ścinka niezależnie od pory roku i aury jest zawsze w pobliżu.

Skoro przez większą część roku szlifujemy formę na sztucznych ściankach, to właśnie tam najczęściej jesteśmy narażeni na uraz. Każda kontuzja może być finansowym obciążeniem, np. jeśli spowoduje przerwę od pracy albo będzie wiązało się z koniecznością opłacenie kosztów rehabilitacji, co w realiach naszej służby zdrowia nie należy do rzadkości, czy po prostu zakupu sprzętu do rehabilitacji.

Polisa Szlaki bez Granic zawiera tzw. NNW – ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, które pozwoli podreperować nadszarpnięty wypadkiem budżet. Wypłata odszkodowania w programie Szlaki bez Granic jest w najkorzystniejszym systemie „procent za procent” – za 1% doznanego uszczerbku wypłacany jest 1% sumy ubezpieczenia.

Odpowiedzialność podczas wspinaczki

Ubezpieczenie jest istotne także dla bardziej zaawansowanych wspinaczy. Na ściankach spędzamy dużo czasu, zwłaszcza poza sezonem. Oprócz doznania urazu możemy także wyrządzić szkodę.

Coraz większe zainteresowanie ściankami wspinaczkowymi, a co za tym idzie zwiększona liczba wspinaczy na obiektach i ciaśniej ułożone drogi sprawiają, że wypadki – zwłaszcza kolizje – są częstsze.

W sytuacji gdy do wypadku dojdzie z naszej winy, odpowiadamy finansowo za wszelkie wyrządzone osobie trzeciej szkody. Może to oznaczać konieczność pokrycia kosztów rehabilitacji a nawet wypłatę renty.

OC w polisie Szlaki bez Granic pozwala uchronić się przed takimi wydatkami. Odszkodowanie wypłaci ubezpieczyciel – do wysokości wybranej sumy ubezpieczenia.

Kup online»

Chcesz dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie na ściance wspinaczkowej? Zobacz prelekcję Bogusława Kowalskiego na festiwalu Kolosy 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kup online

Masz pytania?

Zostaw swój numer, oddzwonimy!

Twój numer wykorzystamy tylko jednorazowo do przedstawienia oferty Szlaki bez Granic